نکته ها و ترفند ها

در قسمت ترفند ها، سایت به توضیح و آموزش مجموعه ای از ترفندهای خاص در برگزاری مزایده ها می پردازد این ترفند ها در صورت فعال بودن در هر مزایده (که در قالب فعال بودن نشان طراحی شده بر روی عکس محصول به نمایش در می آید) شرايط و امتیازات خاصی را متوجه مزایده و خریدار می نماید.

بید هدیه

اولین امتیاز ویژه ای که چوبید در برخی از مزایده ها به کاربران خود می دهد تبدیل اعتبار بید مصرفی به بید هدیه می باشد. در واقع خریدارانی که موفق به خرید از مزایده نشده اند می توانند بید های مصرفی خود را به تناسب ذیل به بید هدیه تبدیل نمایند.
معادل 30% بید مصرفی به اعتبار بید هدیه تبدیل می گردد.

انتقال قیمت شگفت انگیز

به منظور ایجاد امکان بیشتر برای شما خریداران چوبیدی امتیاز انتقال قیمت جادویی در برخی از مزایده ها فعال می گردد. همانطور که می دانید خریدارانی که در مزایده برنده نشده اند می توانند  با احتساب مقدار ریالی بیدهای مصرفی با قیمت شگفت انگيز اقدام به خرید كالا نمایند این قانون در همه مزایده های سایت تا 72 ساعت بعد از اتمام مزایده كالا مورد نظر قابل انجام می باشد. ولی چوبید برای خریداران خود در برخی از مزایده های خاص امتیاز ویژه ای قائل شده است. این امتیاز در واقع انتقال قیمت شگفت انگيز تا 2 مزایده آینده آن كالا می باشد. به صورتی که خریداران می توانند بعد از اتمام سومین مزایده پی در پی از یک كالا خاص با احتساب مقدار ریالی بید مصرفی خود در طی این 3 مزایده اقدام به خرید كالا از فروشگاه شگفت انگيز نمایند.

پرداخت معادل ریالی محصول به برنده

یکی دیگر از امتیازات ویژه چوبید در ترفند ها، امکان پرداخت معادل ریالی كالا به برنده می باشد. این امتیاز ویژه که در برخی از مزایده ها فعال می گردد با فرمول ذیل محاسبه می شود.
2/(قیمت نهایی مزایده قیمت بازار كالا)

محدودیت شرکت کنندگان در مزایده

از ترفند های خاص و جذاب چوبید می توان به محدود کردن تعداد شرکت کنندگان در برخی از مزایده ها با هدف ایجاد رقابت واقعی بین خریداران واقعی كالا اشاره کرد.
این ترفند بنا بر تعداد مشخص شده روی آیکن مورد نظر بعد از شرکت اولین خریدار فعال شده و به نوبت طی هر پیشنهاد از خریدارانی که به تازگی وارد مزایده می شوند تعداد مجاز شرکت کنندگان کم شده و با پیشنهاد آخرین خریدار فقط خریدارانی که تا این لحظه وارد مزایده شده باشند اجازه شرکت در ادامه مزایده را خواهند داشت و بیشتر از تعداد مشخص شده اجازه ورود به مزایده داده نمی شود.

تبدیل محصول برنده شده به بید هدیه

با استفاده از این امتیاز ویژه، خریداران می توانند در صورت برنده شدن و عدم تمایل به تحویل کالا نسبت به تبدیل مقدار ریالی کالا (قیمت برنده شده) به بید هدیه اقدام نمایند.

استفاده از ربات

استفاده از ربات که در برخی از مزایده ها فعال می باشد جهت سهولت در ارائه پيشنهاد خريد قابل برنامه ريزی و اتوماتيك خریداران طراحی شده است. با استفاده از این ربات خریداران می توانند بعد از ورود به مزایده قیمت پایه مورد نظر خود را مشخص کرده و همچنین سقف قیمت پیشنهادی را وارد سیستم نموده و با مشخص کردن تعداد بید های مصرفی برای ربات پیشنهاد دهنده طبق برنامه زمانی از پیش تعیین شده برای ربات از مزایده خارج شوند واین بار ربات پیشنهاد دهنده است که اقدام به پیشنهاد برای این كالا با برنامه مشخص شده می نماید.
لازم به ذکر است ربات در ثانیه 5 مزایده اقدام به پیشنهاد می نماید، چنانچه خریداری در 5 ثانیه اول اقدام به درج پیشنهاد ننماید ربات تنظیم شده از سمت یکی از خریداران پیشنهاد می دهد.  

محدودیت شرکت برندگان
 
از ترفندهای خاصی که در برخی از مزایده ها فعال می گردد محدودیت شرکت برنده آن مزایده تا 3ماه آینده در مزایده همان کالا می باشد. در واقع اگر شخصی در مزایده که این ترفند در آن فعال شده برنده شود 3ماه اجازه شرکت در مزایده را نخواهد داشت. این ترفند برای ایجاد امکان بیشتر برای برنده شدن مابقی خریداران طراحی شده است.
برای مزایده "کارت شارژ اپراتور های تلفن همراه"، این محدودیت یک ماه می باشد.
 
کمک به خیریه

در صورتی که نشان این ترفند بر روی كالا فعال گردد. در مزایده آن كالا معادل ریالی 5% از بید های مصرف شده در آن مزایده به یکی از خیریه های مورد اعتماد مردم اهداء می گردد.
لازم به ذکر است نام خیریه و مبلغ اهداء شده طی اطلاعیه هایی به اطلاع اعضاء محترم سایت خواهد رسید.

تخفیف ویژه نفرات دوم تا پنجم مزایده

با فعال شدن این گزینه در مزایده، چوبيد به شما يك پيشنهاد هيجان انگيز مي دهد، که در صورت عدم برنده شدن و قرار گرفتن به عنوان نفرات دوم تا پنجم مزایده تخفیف های ویژه ای به شرح ذیل جهت خرید شگفت انگيز براي شما منظور خواهد شد.
نفر دوم 4% تخفیف در خرید شگفت انگيز
نفر سوم 3% تخفیف در خرید شگفت انگيز
نفر چهارم 2% تخفیف در خرید شگفت انگيز
نفر پنجم 1% تخفیف در خرید شگفت انگيز

دریافت ورودیه در مزایده های ویژه

چوبید برای برگزاری برخی از مزایده های ویژه كه به صورت ماهانه برگزار می گردند از خریداران به میزان مشخصی ورودیه دریافت می نماید. این ورودیه برای امتیاز دادن به خریداران واقعی کالا طراحی شده تا از ورود کاربرانی که قصد خرید ندارند جلوگیری به عمل آید.
لازم به ذکر است میزان بید مورد نیاز برای ورود به هر مزایده طبق ارزش ریالی کالا قابل تغییر می باشد و در سایت مشخص خواهد شد.

تذکر ویژه: ترفند های ذکر شده در همه مزایده ها فعال نمی باشند و در صورت فعال بودن نشان مربوطه بر روی محصول نمایش داده می شود (مطابق نمونه)  لذا توجه به فعال بودن ترفندها به عهده خریداران می باشد.

محدودیت پیشنهاد

در صورتی که این ترفند در مزایده فعال باشد، تعداد پیشنهاد های مجاز هر کاربر در آن مزایده خاص محدود به تعداد سقف پیشنهاد اعلام شده در آن مزایده می باشد.

به عنوان مثال: اگر تعداد پیشنهاد مجاز ۱۰۰ پیشنهاد باشد، کاربر فقط می تواند ۱۰۰ پیشنهاد در آن مزایده ثبت نماید و بعد از اتمام سقف پیشنهاد ها کاربر نمی تواند پیشنهاد دیگری را ثبت نماید.

لازم به توضیح است عدد اعلامی در این ترفند محدودیت "تعداد پیشنهاد" می باشد نه محدودیت تعداد بید.

 

 


وارد کردن آدرس ایمیل الزامی است

وارد کردن کلمه عبور الزامی است

Text to Identify
کد امنیتی جدید

رمز عبورم را فراموش کرده‏ ام

نام کاربری

وارد کردن آدرس ایمیل الزامی است

وارد کردن شماره موبایل الزامی است

نمایش وارد کردن کلمه عبور الزامی است

نمایش وارد کردن کلمه عبور الزامی است

code-is-required

ارسال مجدد کد فعال سازی

لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید

وارد کردن شماره موبایل الزامی است

بازگشت به صفحه ورود

Close