قوانین و مقررات

به قسمت توافق نامه کاربری سایت "چوبید" خوش آمدید. خدماتی که در وب سایت choobid.com در دسترس شما می باشد طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران ارائه میگردد, بدیهی است تایید این توافق نامه در مرحله ثبت نام قبل از استفاده از سایت شرط استفاده کاربران از خدمات سایت choobid.com می باشد.

موضوع توافق نامه عبارت است از ایجاد و ارائه بستری مطمئن که در آن خریداران، با استفاده از تسهیلات سایت چوبید اقدام به خرید اینترنتی می نمایند. سایت چوبید از این پس در این توافق نامه "چوبید" یا "سایت" نامیده می شود.

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات چوبید با دقت مطالعه فرمایید.

 

ماده 1

"شرایط و قوانین استفاده از سرویس ها و خدمات چوبید"

کاربر گرامی توافق نامه ای که پیش روی شماست، بین وب سایت choobid.com و كاربران محترم سایت منعقد می گرددكه هدف از آن ایجاد محیطی امن و جذاب است تا كاربران محترم بتوانند با استفاده از امكانات این سایت اقدام به خرید اینترنتی از برترین برندهای خارجی و داخلی نمایند. لذا به منظور ایجاد هیجان با رقابتی سالم ، فرصتی استثنایی را برای خریداران محترم فراهم نمودیم تا با شرکت در مزایده ها از تخفیف ویژه بهره مند شوند و خریدی خاطره انگیز و متفاوت از سایت چوبید داشته باشند.

 این توافق نامه در حین ثبت نام کاربر در سایت و هر زمانی که از امکانات سایت استفاده می نماید، معتبر خواهد بود. و در صورت عدم توافق با این شرایط ، قادر به استفاده از خدمات سایت نخواهد بود؛ لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق های قبلی محسوب می شود، در ضمن کاربر با تایید این توافقنامه و عضویت در سایت معترف خواهد بود که عاقلا و عامدا و با آگاهی کامل و مطالعه راهنمای سایت، شرایط سایت را پذیرفته و خود را از هر گونه حق اعتراض بعدی مبرا می نماید.

"قوانین عمومی"

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه های چوبید منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه ها و سرویس های چوبید تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

"تعریف خریدار یا کاربر"

خریدار یا کاربر به شخصی گفته می شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات چوبید اقدام کند.

همچنین از آنجا که چوبید یک وب سایت خرده فروشی آنلاین است، طبق قانون تجارت الکترونیک، خریدار یا مصرف کننده هر شخصی است که به منظوری جز تجارت یا شغل حرفه ای به خرید کالا یا خدمات اقدام می کند.

"ارتباطات الکترونیکی"

هنگامی که شما از سرویس ها و خدمات چوبید استفاده می کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می کنید و یا در مزایده های چوبید شرکت می کنید و یا به چوبید ایمیل میزنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه ها باشد، شما موافقت می کنید که چوبید به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.

همچنین آدرس ایمیل و تلفن هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن های رسمی و مورد تایید خریدار است و تمام مکاتبات و پاسخ های شرکت از طریق آنها صورت می گیرد.

توجه داشته باشید که شماره 50001131 و 09369753528 شماره هایی هستند که چوبید از طریق آن برای کاربران و مشتریان خود پیامک (اس ام اس) ارسال می کند. بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان چوبید، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام چوبید است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن از طریق تماس با ما اطلاع دهید.

همچنین این شماره سامانه ارسال پیامک است که شارژ و وضعیت اعتبارات، وضعیت پردازش سفارش یا رویدادها، خدمات و سرویس های ویژه چوبید را به اطلاع کاربران می رساند و روشن است که امکان دریافت پیام های شما از طریق آن وجود ندارد.

لازم به ذكر است چوبيد از كاربران محترم تقاضا دارد جهت دريافت پيامك، سيستم دريافت پيامك های تبليغاتي خود را از طريق اپراتور مربوطه فعال نمايند.

روش فعال كردن پيامك تبليغاتی:

نحوه فعال سازی پیامک تبلیغاتی همراه اول

برای فعال سازی پیام های تبلیغاتی، شما میبایست از خط خود، عدد 2 را به شماره پیامکی 8999 ارسال نمایید. پس از ارسال پیام، پیامکی از شرکت همراه اول مبنی بر فعال شدن مجدد سرویس پیامک تبلیغاتی تا 24 ساعت آینده برای شما فرستاده خواهد شد و این سرویس برای شما تا 24 ساعت بعد فعال می گردد.

نحوه فعال سازی پیامک تبلیغاتی ايرانسل

برای ثبت درخواست دریافت پیامک تبلیغاتی، شما می بایست از خط خود، عدد 1 را به شماره پیامکی 5005 ارسال نمایید. پس از ارسال پیام،  شرکت ایرانسل پیامکی جهت فعال شدن این سرویس برای شما ارسال خواهد کرد.

 

ماده 2

"تعریف واژگان"

خرید از طریق مزایده:

خرید کالاهایی که کاربران در مزایده با دادن بالاترین پیشنهاد صاحب آن شده اند که با پرداخت آخرین مبلغ مزایده انجام می شود.

خرید شگفت انگیز از چوبید:

خرید کالا به قیمت شگفت انگیز که برای کاربرانی که در مزایده برنده نشده اند منحصرا متناسب با بید مصرفی محاسبه می گردد.

خرید مستقیم:

خریدی که از طریق فروشگاه و با قیمت بازار کالا توسط کاربر انجام می شود.

اعتبار بیدی:

اعتباری که کاربر می تواند با استفاده از آن در مزایده ها شرکت کرده و پیشنهاد دهد.

بید هدیه:

بید هدیه نوعی از اعتبار بیدی می باشد که از طريق تبديل بيد های مصرف شده (در صورت فعال بودن ترفند بيد هديه در مزایده)، هدیه ویژه سایت، هدیه بسته های بیدی و ... به حساب کاربر منظور می گردد و قابل تبدیل و استرداد وجه نمی باشد.

قیمت بازار کالا:

قیمت واقعی کالا در بازار که برای خرید مستقیم انجام می شود.

قیمت مزایده:

بالاترین پیشنهاد قیمت کاربران برای آن کالا می باشد که برنده مزایده با پرداخت آن، کالا را تحویل خواهد گرفت.

قیمت شگفت انگیز:

قیمت کالا با توجه به اعتبار بید مصرفی هر كاربر به روی مزایده کاهش خواهد یافت که به آن قیمت شگفت انگیز گفته می شود. قیمت شگفت انگیز منحصرا برای هر کاربر به صورت جداگانه محاسبه می گردد.

کاربرانی که برنده مزایده نشده اند می توانند با استفاده از قیمت شگفت انگیز خرید نمایند.

چوب:

هزینه برگزاری مزایده که در بالای صفحه مزایده و  جدول "مزایده های من" قابل رویت می باشد و در زمان عودت وجه و بستن حساب کاربری در صورتحساب کاربر محاسبه می گردد. اعتبار هر چوب معادل 10 بید یا مبلغ 1000 تومان می باشد. 

افزایش قیمت:

مبلغی که با هر پیشنهاد کاربران به قیمت مزایده کالا اضافه خواهد شد.

قیمت پایه:

مقدار اولیه قیمت کالا به مزایده گذاشته شده می باشد.

 

 ماده 3

"شرایط عمومی عضویت"

•تبصره1: کلیه کاربران جهت استفاده از خدمات سایت می‌بایست به عضویت سایت درآیند.

•تبصره2: در مورد اشخاص حقیقی، طبق قوانین مدنی و تجاری ایران, تنها اشخاص بالای 18 سال که مقیم ایران باشند می‌توانند به عضویت چوبید درآمده و از خدمات سایت استفاده كنند.

•تبصره3: اشخاص حقوقی که در دفاتر ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده باشند نیز می‌توانند عضو این سایت شده و از خدمات سایت استفاده نمایند.

•تبصره4: کلیه كاربران مسئول حفظ و نگهداری از نام كاربری و رمز عبور و اطلاعات شخصی خود می باشند و سایت هیچ مسئولیتی در قبال از دست رفتن اطلاعات در خارج از محدوده ی سایت ندارد.

•تبصره5: در حین عضویت اطلاعاتی نظیر نام،‌ نام خانوادگی، ‌شماره تلفن تماس، آدرس پست الكترونیكی، آدرس و کدپستی محل ارسال و دریافت کالا و برخی مشخصات فردی و بانکی دیگر از شما درخواست می شود. كه می بایست این اطلاعات را به درستی و با صحت کامل در سایت وارد نمایید. در صورت وجود خطا یا تغییر در این اطلاعات کاربر موظف به، بروزرسانی آن ها می باشد. مسئولیت حقوقی و قانونی هرگونه جعل عنوان یا عدم صحت اطلاعات فردی یا سوء استفاده از مشخصات دیگران بر عهده ی شخص کاربر می باشد.

•تبصره6: درسایت چوبید هر شخص حقیقی یا حقوقی ملزم به داشتن یک حساب کاربری می باشد و ایجاد حساب های کاربری مختلف برای هر شخص حقیقی و حقوقی تخلف محسوب می شود. کاربر حق فروش و انتقال نام کاربری خود و استفاده از نام کاربری دیگران را نداشته و در صورت اثبات هریک از این موارد، سایت بدون اجازه کاربر حق ابطال حساب کاربری ایشان را خواهد داشت.

•تبصره7: سایت چوبید مجاز است به صورت مستقیم یا غیرمستقیم اطلاعاتی را که برای تأیید هویت كاربر ضروری بوده کسب نماید. پرسش از خود كاربر برای دریافت اطلاعات تکمیلی، درخواست تأیید پست الکترونیکی، ارسال پیامک کد فعال سازی، برخی از مصادیق این امر تلقی می‌شوند.

•تبصره8: کلیه کاربران اعم از خریداران و سایر اعضای سایت می بایست با قبول و تایید توافقنامه حاضر موافقت خود با قوانین سایت را اعلام نموده و درصورت تغییر بندهای توافق نامه طبق ماده 14 این توافقنامه نیازی به تایید مجدد کاربران نمی باشد.

•تبصره9: چوبید اطلاعات دریافت شده از اعضا خود را فقط در امور مرتبط معاملاتی استفاده نموده و به هیچ وجه در اختیار سایرین قرار نخواهد داد. همچنین در صورت نیاز به انجام مقاصد تجاری با کسب اجازه از کاربر نسبت به بهره برداری از این اطلاعات، اقدام خواهد نمود.

•تبصره10: حفاظت از اطلاعات شخصی كاربران برای این سایت بسیار حائز اهمیت می باشد. جهت اطلاع از اقداماتی كه برای محرمانه ماندن اطلاعات کاربران صورت می گیرد، می توانید حفظ حریم شخصی را که لینک آن در زیر کلیه صفحات سایت موجود است مطالعه فرمایید.

•تبصره11: كاربر در هر زمان می تواند درخواست لغو عضویت در چوبید را بوسيله ارسال تيكت اعلام نمايد. چوبید حساب کاربر مورد نظر را غیرفعال می کند اما از پایگاه داده های خود خارج نمی کند. این کار به منظور نگهداری جزئیات کاربران و تراکنش های آنها، انجام می شود. با لغو عضویت، سایت کلیه‌ وجوه نزد خود را تا تعیین تکلیف نهایی حفظ خواهد کرد و كاربر حتی پس از لغو عضویت نسبت به تعهداتی که پیش از آن در ازای تراکنش‌های ثبت‌ شده متقبل شده‌ مسئول خواهد بود.

•تبصره12: در صورتی که کاربر، عملی خارج از قوانین و مقررات تعیین شده انجام دهد، سایت مجاز خواهد بود بدون اخطار پیشین عضویت کاربر را به حالت تعلیق در آورده و یا آن را ابطال نماید و طبق قوانین و مقررات با ایشان برخورد خواهد شد. کاربر با قبول این توافق نامه موافقت خود را مبنی بر ایفای تعهدات مندرج در قوانین و مقررات و قبول تمامی مطالب درج شده در راهنما اعلام می دارد.

•تبصره13: با قبول این توافق نامه، چوبید مجاز است تا در صورت وقوع هر گونه تبانی و تقلب، یا کشف احتمال تبانی، تقلب و کلاهبرداری، عضویت کاربر را معلق و یا ابطال نماید و کاربر حق هیچگونه اعتراضی در این خصوص ندارد.

•تبصره14: كاربر در مقابل كلیه مكاتباتی كه سایت با وی از طریق پست الكترونیكی یا پیامك و یا از طریق حساب كاربری وی در سایت انجام می شود مسئول خواهد بود و مصداق سند مکتوب در نظر گرفته خواهد شد. سایت پس از گذشت 48 ساعت از آخرین ارتباط خود با کاربر آن را مشاهده شده تلقی نموده و می تواند در مورد وی تصمیم گیری كند.

•تبصره15: ارتباط با کلیه بخش های سایت از طریق "تماس با ما" برقرار می‌گردد. ضمنا در مواقع ضروری سایت از طریق شماره تلفن هر كاربر با وی ارتباط برقرار می نماید.

•تبصره16: در صورتی كه دسترسی كاربر به سایت در هر شرایطی حتی شرایط خاص و غیر قابل پیش بینی امكان پذیر نباشد، سایت مسئولیتی در قبال زیان های احتمالی وارد شده نخواهد داشت.

•تبصره17: آدرس و یا حساب بانکی که کاربران در حساب کاربری خود درج می نمایند، به عنوان محل ارسال کالا و یا حساب معرفی شده جهت واریز وجه مورد استفاده قرار می‌گیرد و مسئولیت هرگونه اشتباه در آدرس دهی برای ارسال کالا بر عهده ی شخص کاربر می‌باشد.

•تبصره18: سایت برای اطلاع رسانی کاربران به مناسبت‌های گوناگون از جمله بروز مشکل و اختلاف در روند معامله، طرف ذی ربط را از طریق پست الکترونیکی، پیامک و پنل کاربری مطلع خواهد کرد. سایت تضمینی برای دریافت پیامک ارسالی به کاربران نمی‌دهد و کاربران موظفند پس از اقدام به خرید یک کالا پست الکترونیکی و حساب کاربری خود در سایت را به صورت منظم و تا حداکثر زمان محتمل برای بروز مشکلات بازدید و کنترل نمایند.

•تبصره19: کاربران موظفند از انجام هر گونه عملی در سایت یا مطلب گذاری در سایر رسانه ها که منجر به نزول کیفیت خدمات، اطلاع رسانی و رابط کاربری سایت و نیز ممانعت از فعالیت‌های تجاری سایر کاربران نظیر اسپم کردن سایت از کالاهای دروغین و گمراه کننده به مقاصد مختلف از قبیل کنترل قیمت بازار و یا تبلیغات، پرهیز نمایند.

•تبصره20: مطابق ماده 21 قانون جرایم رایانه ای، کاربر مجاز به استفاده از نام کاربری، عکس، سخن و کلمات توهین آمیز و غیراخلاقی و مغایر با شئونات مذهبی، فرهنگی و اجتماعی وفق مصادیق محتوای مجرمانه در قانون در سایت و شبکه های اجتماعی متعلق به سایت نمی باشد. در صورت مشاهده سایت مجاز است تا علاوه بر حذف کاربر نسبت به احقاق حق خود پیگیری های قانونی را به انجام رساند و تا تعیین تکلیف وضعیت پنل کاربری وی غیر فعال خواهد شد.

•تبصره21: همچنین كاربر در مکاتبه، مکالمه و اظهار نظر در مورد سایر کاربران و مسولین سایت موظف به رعایت کمال ادب و احترام است.

 

ماده 4

"شرایط ارسال کالا"

تبصره22: خریدار محترم می بایست نسبت به بررسی دقیق و انتخاب کالا در خرید مستقیم دقت کافی داشته باشد و در زمان تحویل کالا نسبت به صحت و سلامت کالای تحویلی، تاییدیه لازم را اعلام نمایند و در صورت عدم رضایت از کالای تحویلی، کالا را تحویل نگیرند (در صورت عدم تحویل کالا به دلایل غیر موجه هزینه پست از مبلغ واریزی کسر و مابقی به حساب خریدار واریز خواهد شد).

•تبصره23: در صورت شرکت در مزایده، طبق ضوابط برگشت اعتبار در مزایده اعمال خواهد شد.

•تبصره24: در صورت منطقی بودن علت عدم دریافت کالا (از قبیل مغایرت کالای خریداری شده و کالای تحویلی، شکستگی یا وجود نقصان یا هر گونه ایراد ظاهری)، خریدار موظف به اعلام شکایت در سایت می باشد و در صورت تایید شکایت مبلغ کسر شده نیز به حساب ایشان واریز یا در صورت موجود بودن کالای خریداری شده، برای ایشان ارسال خواهد شد.

•تبصره25: کالا به آدرس ثبت شده، خریدار در سایت ارسال خواهد شد. چنانچه در هنگام تکمیل فرم سفارش، آدرس جدیدی قید نشده باشد، آدرسی که خریدار در سایت عنوان نموده، به عنوان محل تحویل در نظر گرفته خواهد شد.

•تبصره26: کاربر موظف است پس از برنده شدن در مزایده تا 72 ساعت پس از اتمام مزایده از قسمت مزایده های من اقدام به دریافت کد تخفیف و خرید از فروشگاه نماید.

•تبصره27: خریدار موظف است در زمان خرید نسبت به گستره جغرافیای تحویل کالا و سایر شرایط فروش کالا دقت کافی داشته باشد.

•تبصره28: احراز شرایط تحویل کالا توسط خریدار به یکی از طرق ذیل می باشد:

بند1. تایید تحویل توسط خریدار در سایت و یا از طریق اپلیکیشن موبایل.

بند2. از طریق ارائه کد تحویل کالا به پست و وارد نمودن این کد توسط سایت و از طریق پنل ارتباطی سایت.

بند3. در صورتیکه از روش‌های فوق تایید تحویل انجام نشود سایت به صورت خودکار پس از گذشت 10 روز با کنترل کد رهگیری ارسال،کالا را تحویل شده تلقی می نماید.

•تبصره29: در صورت پذیرش کالا و امضاء برگه ی تحویل کالا، اعتراضات خریدار فقط در سایت ثبت و سایت بررسی لازم را انجام خواهد داد اما ثبت اعتراض منوط به حق به جانب بودن خریدار محترم نخواهد بود.

•تبصره30: چنانچه خریدار در زمان تحویل کالا در مکان مورد نظر حضور نداشته و شخص دیگری، کالا را تحویل بگیرد و رسید تحویل را امضا نماید (چه از طریق دست خط و یا به صورت الکترونیک که توسط شرکت پست اعلام می شود) به منزله تحویل گرفتن کالا توسط خریدار تلقی خواهد شد.

•تبصره31: خریدار می بایست نسبت به تحویل هر قلم کالا به صورت جدا برگه تحویل امضا نماید و به دلیل تفاوت در شیوه ارسال هر نوع کالا امکان تحویل در زمان‌های مختلف برای هر کالا وجود خواهد داشت. بنابراین در زمان سفارش چندین قلم کالا ممکن است کلیه اقلام سفارشی همزمان تحویل نگردد. در این مواقع خریدار موظف به تحویل گرفتن اقلام ارسالی بوده و تا حداکثر زمان تحویل سایر اقلام منتظر بماند.

 

ماده5

"قوانین جاری کشور"

تخلف از قوانین جاری کشور من جمله قانون مجازات مرتکبین جرایم رایانه‌ای، بانکی، پولشویی، قوانین گمرکی و سوء استفاده از خدمات سایت برای كاربران و نقض حریم شخصی كاربران دیگر و فعالیت های هرمی و سایر جرایم ممنوع می‌باشد.

 

ماده6

"ارتباط سایر بخش های سایت"

بخشهای راهنمایی، درباره ما و قسمتهای دیگر موجود در سایت به عنوان بخشهای راهنما و راههای تماس با ما می باشد و همچنین خود به تنهایی در برگیرنده بخشی از شرایط و ضوابط سایت می باشند.

 

ماده7

"روش پرداخت"

خریداران می توانند با استفاده از کلیه کارت های عضو شتاب نسبت به خرید کالا های مورد نیاز خود از طریق مزایده (در صورت برنده شدن در مزایده) و یا افزایش اعتبار بیدی خود برای شرکت در مزایده و یا خرید از فروشگاه چوبید اقدام نمایند.

پس از واریز وجه توسط خریدار، قسمت حسابداری سایت از وصول پرداختی شما در حساب بانک اطمینان حاصل نموده و جهت هماهنگی برای ارسال کالا برنده شده در مزایده یا خریداری شده یا اضافه کردن اعتبار بیـدی به حساب کاربری شما اقدام لازم را اجرا می نماید. چنانچه پول از حساب شما کسر گردیده، ولی به حساب سایت واریز نشده باشد، طی تماس تلفنی این موضوع به فرستنده وجه اطلاع داده خواهد شد. خریدار نهایتا پس از اطلاع از این موضوع تا 48 ساعت صبر نموده و اگر طی این مدت وجه واریزی از سوی بانک مسترد نگردید، آنگاه با پشتیبانی بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس گرفته و نسبت به رفع مغایرت اقدام نماید.

•تبصره32: برای جلوگیری از زیان‌ها و خطرات احتمالی، سایت می‌تواند شیوه‌های پرداخت یک تراکنش را محدود نماید. در چنین مواردی، كاربر می‌تواند پس از اطلاع از این محدودیت‌ها، با استفاده از شیوه‌های باقی‌مانده تراکنش را انجام دهد.

•تبصره 33: همچنین خریداران می توانند بعد از برنده شدن در مزایده و یا خرید کالا از فروشگاه چوبید با تکمیل فرم خرید و درخواست پرداخت هزینه در محل، نسبت به پرداخت هزینه کالا در محل خود اقدام نمایند.

 

ماده8

"تعرفه های خدمات چوبید"

درج آگهی تبلیغاتی و یا قرار دادن کالا در مزایدات یا فروشگاه با کارمزد هایی همراه است که در صفحات مربوطه قرار داده شده است.

 

ماده 9

"شرایط اختصاصی خرید از چوبید"

الف) شرایط خرید شگفت انگیز از چوبید:

در این روش قیمت بازار هر محصول با هر بار پیشنهاد شما به روی کالا به مقدار اعتبار مصرفی شما در آن مزایده (هر "بید" 100 تومان) کاهش می یابد. در انتهای هر مزایده شما در صورت برنده نشدن در آن مزایده می توانید با قیمتی که به ازای هر نفر مشخص است، کالای به مزایده گذاشته شده را پس از دریافت "کدتخفیف" با قیمتی شگفت انگیز خریداری کنید (با پرداخت مابقی قیمت کالا). 

لازم به ذکر است به دلیل اینکه کاربران بابت دریافت "بید هدیه" هزینه ای پرداخت نمی کنند در نتیجه، خرید شگفت انگیز بر بیدهای هدیه تعلق نمی گیرد. 

ب) شرایط خرید کالا از طریق مزایده:

کاربران برنده شده در مزایده که قصد خرید کالا برنده شده در مزایده را دارند با دریافت "کدتخفیف" از قسمت "مزایده های من"  اقدام به خرید از فروشگاه سایت می نمایند. به صورتی که با وارد کردن کد تخفیف در سبد خرید کالای مورد نظر و تکمیل اطلاعات ارسال، مبلغ فاکتور (قیمت پایانی مزایده) را پرداخت نموده و کالای خود را ظرف مدت 72 ساعت دریافت می کنند.  

در نظر داشته باشید که امکان دریافت "کد تخفیف" تنها تا 72 ساعت پس از اتمام هر مزایده ممکن می باشد.

 

ماده 10

"قوانین حمایت از خریداران چوبید"

 

1 - در صورت برنده شدن در مزایده، کاربر با دریافت "کد تخفیف" و پرداخت مبلغ قیمت آخرین پیشنهاد مزایده، کالای مورد نظر را از فروشگاه چوبید خریداری می نماید.

لازم به ذکر است کالای خریداری شده ظرف مدت 72 ساعت بعد از تسویه مزایده به آدرس خریداران ارسال خواهد شد و همچنین هزینه ارسال کالا برای شهر تهران رایگان و برای شهرستان ها 10.000 تومان می باشد .

•تبصره 34: بیدهای مصرف شده توسط کاربر برنده مزایده، از صورتحساب ماهانه کاربر کسر گردیده و قابل عودت نمی باشد.

2- در صورت برنده نشدن در مزایده و تمایل به خرید کالا، کاربر می تواند با احتساب اعتبار بید های مصرفی در آن مزایده (هربید مصرفی 100 تومان) نسبت به خرید کالا با قیمت شگفت انگیز اقدام نماید.

3- یکی از امتیازات ویژه ای که چوبید برای کاربرانی که در مزایده برنده نشده اند و نیز تمایلی به خرید کالا با قیمت شگفت انگیز ندارند، عودت وجه بیدهای مصرفی در مزایده می باشد.کاربرانی که تقاضای عودت وجه را دارند می بایست با ارسال تیکت "عودت وجه" درخواست خود را برای سایت ارسال نمایند. چوبید بعد از دریافت این تیکت، صورتحساب کاربر را بر مبنای روند ذیل صادر می نماید.

صدور صورتحساب و "عودت وجه"  برای هر کاربر در فواصل زمانی متناوب یک ماهه از تاریخ ایجاد حساب کاربری انجام می شود. در صورتحساب صادره موجودی بید،  بیدهای مصرفی در مزایده (به غیر از بیدهای هدیه سایت)، معادل ریالی آن (هر بید 100 تومان)، چوب مزایده (هزینه برگزاری مزایده)، معادل ریالی چوب مزایده (هر چوب 1000 تومان) مشخص شده و مابه التفاوت معادل ریالی بیدهای مصرفی و چوب های مزایده محاسبه می گردد.

لازم به توضیح است که در صورت شرکت کاربر در مزایده های مختلف، این روند برای هر مزایده محاسبه و تراز ریالی کل مبنای عودت وجه خواهد بود.

•تبصره ۳۵: جهت صدور صورتحساب، به درخواست هایی که در طول ماه ارسال شوند در تاریخ سررسید ماهانه رسیدگی شده و در صورت تایید صورتحساب "عودت وجه" انجام می پذیرد. 

•تبصره ۳۶: جهت صدور صورتحساب و عودت وجه تطابق مشخصات فردی در قسمت "پرونده من" و مشخصات کارت بانکی و تصویر کارت ملی ارسال شده توسط کاربر الزامی می باشد.

•تبصره 37: هزینه برگزاری مزایده (چوب) در صورتحساب همه کاربران بجز مواردی که خرید شگفت انگیز داشته اند محاسبه می گردد. 

توجه : هزینه برگزاری مزایده (چوب) در صفحه مزایده برای اطلاع کاربران به نمایش گذاشته می شود.

 

ماده 11

"محدودیت شرکت برندگان"

باتوجه به برگزاری مزایده های چوبید در 7 نوبت ، ساعت 10، ساعت11، ساعت 14، ساعت 15، ساعت 17، ساعت 20 و ساعت 22 قانون "محدودیت شرکت برندگان" به شرح ذیل اجرایی می گردد.

1- کاربران محترم در صورت برنده شدن در هریک از نوبت های زمانی برگزاری مزایده، تا یک هفته اجازه شرکت در مزایده های آن نوبت را نخواهند داشت.

2- ترفند "محدودیت شرکت برندگان" در مزایده های خاص

از ترفندهای خاصی که در برخی از مزایده ها فعال می گردد محدودیت شرکت برنده آن مزایده تا 3ماه آینده در مزایده ی همان کالا می باشد. در واقع اگر شخصی در مزایده یی که این ترفند در آن فعال شده برنده شود 3ماه اجازه شرکت در مزایده را نخواهد داشت. این ترفند برای ایجاد امکان بیشتر برای برنده شدن مابقی خریداران طراحی شده است.

برای مزایده های "کارت شارژ اپراتور های تلفن همراه" این محدودیت، یک ماه می باشد.

توجه: درصورت اضافه شدن نوبت زمانی برگزاری مزایده، قانون فوق شامل نوبت های جدید نیز می گردد.

 

ماده12

"سایر قوانین چوبید"

– سیستم مزایده در چوبید به صورت آنلاین می باشد و اطلاعات به صورت رفت و برگشتی است و ثانیه از مهم ترین آیتم های مزایده می باشد با توجه به این مطلب:

* در صورت امکان از اینترنت های موبایل ها (3G , 4G) استفاده نفرمایید چون ممکن است با تعویض آنتن های شبکه موبایل از منطقه ای به منطقه ای دیگر چند ثانیه اینترنت قطع شود و این موضوع ممکن است باعث شود شما چند ثانیه مزایده را به صورت کامل مشاهده نکنید و ثانیه شمار، شمارش نکند و زمان اتصال به اینترنت ممکن است کاربر دیگری برنده شده باشد.

– در صورت بروز هرگونه مشكل از طرف سايت كه باعث خلل در روند مزايده شود، سايت چوبید حق دارد مزايده را متوقف و در زمان مناسب برگزار كند. بديهی است تعداد اعتبار مصرفی كاربران در مزايده متوقف شده، بدون كارمزد به حساب كاربری آنها برگشت داده خواهد شد.

– در زمان خرید در صورتی که پرداخت شما معلق باشد به این معنی است که وجهی از حساب شما به حساب چوبید انتقال داده نشده و در صورت کسر از حساب شما باید از طریق بانک خود پیگیری کنید.

– تعیین برنده در همه مزایده ها بر اساس تایمر اصلی سرور و به صورت خودکار انجام می شود، لذا حضور کاربر روی سایت نمی تواند هیچ تغییر و تضمینی روی این موضوع داشته باشد و برنده نهایی در سایت نمایش داده خواهد شد. همه کاربران در این موضوع دارای سهم مساوی هستند و دارا بودن اعتبار بالای کاربر و یا میزان بید مصرف شده ی هر کاربر هیچ ملاک معتبری برای برنده شدن نخواهد بود.

 

ماده 13

ترفندها:

در قسمت ترفندهای سایت تعداد 10 مورد ترفند در سایت قرار گرفته است که با توجه به نوع کالا و مزایده قابل فعال شدن می باشد.کاربر موظف است در مورد فعال بودن و یا فعال نبودن این ترفند ها که در صفحه مزایده قابل مشاهده می باشند توجه لازم را داشته باشد. بدیهی است چوبید با تایید این توافق نامه توسط کاربران تمامی کاربران مطلع از این ترفند ها تلقی می نماید.

 

ماده 14

"قانون حاکم"

قانون حاکم بر این توافق نامه، کلیه ‏ی قوانین و مقررات کشور جمهوری اسلامی ایران می ‏باشد.

 

ماده 15

"اصلاح توافق نامه"

امکان بازنگری و یا اصلاح کلی و یا جزیی این توافق نامه در طی زمان وجود داشته و در صورت انجام این امر نسخه ی بازنگری شده بر روی سایت قرار گرفته و از زمان درج نسبت به همه‏ كاربران عضو موثر خواهد بود.

 

 ماده 16

"شرایط فورس ماژور"

عمل به مفاد این توافق نامه در شرایط خارج از اراده از قبیل قطعی سیستم اینترنت و فورس ماژور شامل سیل، زلزله، صاعقه، آتش سوزی و سایر موارد مشابه مستثنی خواهد بود.

 

این توافق نامه در 15 ماده و 37 تبصره به رویت کاربر رسیده و با تایید در هنگام عضویت، از این پس لازم الاجرا خواهد بود.

 


وارد کردن آدرس ایمیل الزامی است

وارد کردن کلمه عبور الزامی است

Text to Identify
کد امنیتی جدید

رمز عبورم را فراموش کرده‏ ام

نام کاربری

وارد کردن آدرس ایمیل الزامی است

وارد کردن شماره موبایل الزامی است

نمایش وارد کردن کلمه عبور الزامی است

نمایش وارد کردن کلمه عبور الزامی است

code-is-required

ارسال مجدد کد فعال سازی

لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید

وارد کردن شماره موبایل الزامی است

بازگشت به صفحه ورود

Close